KONST / Litografier / Färglitografi 13249435
*
nr 1324 9435
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 39/50. Motivet: 33x40cm, oramade lösa blad
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 19:12:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 22:04:36
1
300 kr
28/4 19:42:09
2
350 kr
29/4 10:24:04
1
400 kr
29/4 10:30:37
2
450 kr
4/5 18:55:37
3
500 kr
4/5 19:07:49
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
nr 1324 9435
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 39/50. Motivet: 33x40cm, oramade lösa blad
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/4 22:04:36 | 1 | 300 kr |
| 28/4 19:42:09 | 2 | 350 kr |
| 29/4 10:24:04 | 1 | 400 kr |
| 29/4 10:30:37 | 2 | 450 kr |
| 4/5 18:55:37 | 3 | 500 kr |
| 4/5 19:07:49 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



